תיכון דרכא רמון ע"ש אילן ואסף רמון, גדרה

קצת עלינו

בית הספר הוקם בשנת 2009 ומונה 1106 תלמידים, בית ספר רמון הוא בית ספר המונהג ע"י צוות מקצועי ומסור.

 

הדרך שלנו

בית הספר מנציח את שמותיהם של אילן ואסף רמון, בשם משפחתם אנו מוצאים את ראשי התיבות לערכים המייחדים את בית הספר שלנו:

רגישות- נסייע לכם להיקלט אצלנו במעבר מבית ספר היסודי לתיכון, בתהליך של הכרות וליווי אישי, נקיים שיח משותף, תוך כבוד לאישיות המיוחדת שלכם ולנקודות החוזק שלכם.

מצוינות- ביחד אתכם נאתר את החזקות שלכם. נזמן עבורכם מקצועות בתחומי המדע, הרוח והמנהיגות. נציע מגוון מסלולי לימוד ותוכניות העשרה במסלולים למנהיגות חברתית.

ונתינה- הנתינה היא ערך מרכזי סביבו נרקמת התוכנית החברתית של בית הספר. כל התלמידים בוחרים את מסגרת המעורבות וההתנדבות המתאימה להם באופן אישי ויוצרים מערכת יחסים של הדדיות עם הסביבה בה הם חיים.

 

מחוץ לקופסא – (תכניות לימוד ייחודיות)

חקר מדעי – אנו רואים בפיתוח תהליכי חשיבה מרכיב חשוב בתהליכי הוראה – למידה. לפיכך, אנו מעודדים למידה דינמית המבוססת על פרויקטים. התלמידים יבחנו בכלי מחקר דילמות וסוגיות שונות מחייהם האישיים, החברתיים והקהילתיים.

דיאלוג חברתי – למידה מבוססת שיח, קיום דיונים ערכיים במסגרת השיעורים המקצועיים ובשיעורי החינוך. למידה זו מפתחת את כישורי השפה, את הידע, את מיומנויות התקשורת הבין אישית. מחזקת את בטחונו של הפרט ותחושת המסוגלות העצמית שלו. באמצעות שיח חברתי מתקיימות פעילויות מגוונות בבית הספר: מפגשים רב תרבותיים, מעגלי שיח רב גילאי, חונכות שכבות בוגרות את השכבות הצעירות, כתיבה יוצרת ועוד…

כיתת מדעים ומנהיגות – כיתה המאתגרת את התלמידים בלימודי מדעים ברמה גבוהה ובשיטות חדישות, הכוללות שיתופי פעולה עם מכוני מחקר, העצמה בתחום לימודי המדעים, לימודי מדעי המחשב ופיסיקה. בכיתה נפתח את היכולות המנהיגות האישית והקבוצתית של התלמידים. התלמידים מיועדים למסלולי מצוינות גם בחטיבה העליונה.

כיתת מוסיקה – מגמת מוסיקה מתחילה בכיתה ז' וממשיכה גם בחט"ע לתעודת בגרות.  התכנית ייחודית ומלווה במורים מוסמכים ומוכשרים, חדר מוסיקה מאובזר, הופעות וסדנאות.

תעודת בגרות איכותית – אחוזי זכאות לבגרות גבוהים – 92%-98%, תעודת בגרות איכותית: הלימודים בחטיבה עליונה במסלולים טכנולוגים ייחודיים ובמסלול עיוני לבגרות מלאה. במסגרת הלימודים בחטיבה עליונה נדרשים התלמידים למעורבות חברתית וזוכים לכר נרחב להתפתחות אישית.

מנהיגות חברתית – מובילי חברותא, נאמני ספורט, משצי"ם, מועצת תלמידים, התנדבות קהילתית בכל שכבות הגיל, יוזמות תלמידים.

 

גאים להציג (פרסים, זכיות והישגים מיוחדים)

תלמידי בית הספר לוקחים חלק בתחרויות ארציות בתחומים שונים: ספורט, סייבר, מדעים, של"ח, מורשה, מדעי הסביבה ומגיעים להישגים מרשימים ברמה ארצית ואף העולמית.

"חונכנו אחיי ואני לשאוף להגשמת חלומותינו על בסיס האמונה שכל אחד צריך למצוא את ייעודו בעצמו" (אסף רמון)

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: תיכון דרכא רמון

מנהל בית הספר: חנה כהן

מזכירות ביה״ס:

08-8591927

08-8594506

שד' מנחם בגין 51 , גדרה

 • 26/02/2018

  כחלק ממיצוי וטיפוח פוטנציאל אישי וקבוצתי הוקמה בביהס תיכון דרכא רמון, נבחרת אתלטיקה לבנות ביה"ס.…

  קרא עוד >
 • 04/11/2014

  נעים להכיר: מאיר מלכה, מורה ותיק למדעי הסביבה, שלפני 6 שנים הקים בתיכון דרכא רמון…

  קרא עוד >
 • 20/01/2015

  התלמידים משתתפים בתוכנית מנהיגות דרך ספורט וקיימו השבוע טורניר כדורגל משותף FairPlay עם בני נוער…

  קרא עוד >
 • 07/06/2015

  השבוע חתמו בהתרגשות רבה את שנת בני המצווה בחטיבת הביניים דרכא רמון בסיור בני מצווה…

  קרא עוד >