מרכז אנגלית ע"ש איתן פריד, ברמלה

 

דרכא מפעילה מרכזים ללימוד אנגלית שהם עצמאיים ומשרתים בתי ספר רבים בישובים טירת כרמל ורמלה.

במרכזים עובדים מורים של המרכז, המתאימים את חומרי הלימוד לתוכנית הלימודים של התלמידים המבקרים בהם. התלמידים מבקרים במרכז ככיתה ובליווי המורה שלהם לאנגלית, לפחות פעם בשבוע, כשיעור אנגלית. הם מתחלקים לקבוצות קטנות ועוסקים בפעילויות מגוונות ויצירתיות כמו: צפייה בסרטונים, יצירה, דרמה, מוסיקה, עבודה אינטראקטיבית במחשב, ספורט, משחקים ועוד, והכל – באנגלית.

כמו כן פתוחים המרכזים לפעילות אחרי שעות הלימודים, לחוגים, עזרה בשעורי בית או בהכנה למבחנים וכו'. מטרת המרכזים היא שיפור הישגי התלמידים באנגלית. המרכזים משתפים פעולה עם הצוות המקצועי של העמותה, עם הרשות המקומית, עם הפיקוח, עם משרד החינוך, ועם מנהלי ומורי בתי הספר.

מרכז אנגלית ע"ש איתן פריד, ברמלה

המרכז ללימוד אנגלית ע"ש איתן פריד ברמלה החל את פעילותו בדצמבר 2011, תחת החזון: אנגלית כשפה שנייה, לא כשפה זרה!

המרכז הוקם ביוזמה של משפחת פריד, התומכת בפעילות העמותה מזה מספר שנים. במהלך ביקור של משפחת פריד בישראל ב- 2007 הגיעה המשפחה למרכז האנגלית על שם קלייר ועמנואל רוזנבלט בטירת כרמל. המרכז ותלמידי טירת כרמל השאירו חותם עמוק על בנם איתן בן ה- 13. משנפטר זמן קצר אחר כך באופן פתאומי, החליטה משפחתו להנציח את זכרו בדרך שתבטא את רשמי הביקור שלו בארץ. כך הוחלט על הקמת מרכז אנגלית בישראל, שיסייע לדורות של תלמידים ללמוד את השפה.

המרכז מופעל בתפיסה מערכתית המקיימת יחסי גומלים הדוקים עם משרד החינוך (הפיקוח הכללי והפיקוח על הוראת האנגלית), מנהלי בתיה"ס ומורי האנגלית של בתיה"ס, בעלי התפקידים הרלוונטיים בעירייה וגופים עירוניים כמו החברה למתנסי"ם, קמפוס השפלה ואשכול הפיס.

 

איתן פריד 1993-2006

סוזאן וג'פרי פריד שותפים בפעילות YRF מזה שנים רבות. הם יזמו את הקמת המרכז ללימוד אנגלית במטרה להנציח את זכר בנם איתן, שנפטר באופן פתאומי ב- 2006. חודשים אחדים קודם לכן הגיעה משפחת פריד לביקור בישראל עם בניהם – איתן, אדם ואלכס, לקראת בר המצווה של איתן הבכור. הם ביקרו במרכז אנגלית על שם קלייר ועמנואל רוזנבלט בטירת כרמל. איתן התלהב מהפעילות ויצר קשר טוב עם התלמידים במרכז, הפעיל אותם ושוחח אתם. הביקור שתוכנן להיות קצר הפך במהרה לבילוי של כמה שעות והמרכז ותלמידי טירת כרמל השאירו עליו רושם עמוק.
לאחר שחזר לארה"ב, לקראת בר המצוה שלו, הצהיר איתן שהמצווה שלו תהיה קשורה ל- YRF. פחות מחודש לאחר בר המצווה נפטר איתן באופן פתאומי ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו בדרך שתבטא את רוחב הלב, הפתיחות, הסבלנות והחום שחש כלפי הילדים האחרים.

 

 

.

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: מרכז אנגלית ע"ש איתן פריד, ברמלה

מנהל בית הספר: יעל שור

מזכירות ביה״ס:

08-9233414

רחוב הזית 6 רמלה