יום שיא בנושא חנוכה במדור הכללי, מקוה ישראל

ביום שני 7.12.15 התקיים בחטיבת הביניים של המדור הכללי יום שיא לחג החנוכה. הפעילות התקיימה בתחנות שונות ברחבי הכפר, שאותה הכינו תלמידי שכבת כיתות ט' עבור השכבות הצעירות יותר בחטיבה, שכבת כיתות ז' ושכבת כיתות ח'. יום השיא כלל תכנים משני תחומים, חג החנוכה וכן מנהיגים בארץ שהטביעו חותם במקווה ישראל.
תלמידי שכבת כיתות ט', שכבת המנהיגות בחטיבת הביניים, הפעילו את תלמידי הכיתות הצעירות באופן ששילב הן פעילות חווייתית והן למידה בתחנות שהיו ממוקמות לצד פסלי מנהיגים: קרל נטר, אליהו קרוזה, בנימין זאב הרצל, יאנוש קורצ'אק והנרייטה סאלד.

תלמידי שכבת ט' צלחו יפה את האתגר המעניין, גילו מנהיגות אחראית במהלך היום, והעידו על עצמם: "פעילות זו הייתה מעניינת וטובה ובמהלכה הועברו לתלמידים דברים חדשים בצורה מהנה וכיפית. בנוסף לכך המורים אשר ליוו את הכיתות במהלך הפעילות התרשמו והתלהבו ממנה ואף רצו גם הם להשתתף בה." אחד המורים דיווח: "חשוב שהתלמידים יידעו ויכירו יותר את המנהיגים של מדינת ישראל, ודרך הפעילויות המסר עובר בצורה מהנה יותר. פעילות יפה מאוד, כל הכבוד למפעילים".

תלמידי כיתות ז' ח' השתתפו באופן פעיל בתחנות, למדו, עבדו, התחרו, שרו ואחד  התלמידים אף הודיע: "אהבתי את התחנה ואשמח שבעוד שנתיים אוכל גם אני להפעיל ילדים ביום שיא".

כתבו: רן וקנין, גל דוידוב, נעמה הכהן-צופי, יובל ברמי, שיר בנימיני, מאי כהן
צילמו: אוראל אדרי, נוי מנשרוב, מידן לוי, שני לביא, הילה איילה

לחדשות נוספות מבית הספר >