ביה"ס דרכא דנציגר, קרית שמונה

ביה"ס דרכא דנציגר, תיכון ממלכתי קרית שמונה, נוסד בתחילת שנות ה 60, כתיכון המקיף היחיד בעיר. עם השנים הפך בית הספר דרכא דנציגר לשם דבר בעיקר בזכות בוגריו אשר התברגו בהצלחה ברשת רחבה של תפקידים משמעותיים בארגונים ובחברות, ברחבי הארץ, מלווים בתו האיכות המאפיין את בוגרי בית הספר.
חזונו של ביה"ס מאז ומתמיד התמקד בקידום צעירים בני קריית שמונה, תוך הענקת כלים להצלחה המשלבים ערכים ודרך ארץ. בבית הספר תיכון ממלכתי קרית שמונה, דרכא דנציגר מאמינים שכל תלמיד יכול להצליח בלימודיו.
תפקידו של צוות בית הספר הוא להציע לכל תלמיד את מסלול ההתקדמות האישי שלו להצלחה. בכל אחד מהמסלולים הלימודיים, זוכה התלמיד לטיפוח לימודי, לליווי צמוד ולהדרכה, ממש כמו משפחה. המעורבות החברתית בבית הספר איננה סיסמה אלא דרך חיים.

בית-הספר שואף למעורבות בנעשה בחיי הקהילה בקרית-שמונה תוך שילוב תכניות חינוכיות להגברת המודעות והעשייה כמו: "בית-ספר מתנדב" ו"אזרחות פעילה". לצד ההתנדבות האישית, נהוגה גם מסורת של פעילות כיתתית ושכבתית למען הקהילה, בחגים ובמועדים. איננו מסתפקים בעידוד התנדבות אישית ועשיית צדקה, אלא משתדלים להקנות לתלמידינו היכרות עמוקה יותר עם החברה הישראלית ועם ערכי הצדק החברתי.

בית-הספר גאה להיות בית-חינוך ציוני (ללא מירכאות!). פיתוח הזיקה לתרבות היהודית עומד בבסיס העשייה החינוכית של בית-הספר. קהילת בית-הספר מורכבת מתלמידים מגוונים בכל הקשור להתייחסותם לזהות היהודית. באמצעות שיעורי מחשבת ישראל אנו מבקשים לטפח זיקה למורשת היהודית ולהפוך את התרבות היהודית לרלוונטית לתלמידים, גם במאה ה-21. העובדה שעשרות תלמידים ממשפחות צד"ל לומדים בבית-הספר מוסיפה גיוון מבורך נוסף ומעודדת דיאלוג פורה בין תלמידים, מורים והורים, על בסיס פלורליסטי. ימי עיון וסמינרים המתקיימים כחלק מהפעילות השכבתית מבקשים להעביר את המסר שמעבר להצלחת התלמיד במבחני הבגרות, אנו מעוניינים לטפח בוגר ערכי, תרבותי ואכפתי ביחס לחברה ולסביבה. החינוך החברתי בדרכא דנציגר הוא ציר מרכזי בשגרת ביה"ס. באמצעות המסעות השנתיים לומדים התלמידים להכיר אזורים שונים של ארץ-ישראל ומחזקים את תחושת השייכות שלהם למולדתם. בשכבות הבוגרות יותר אנו מקפידים לקיים לינת שטח ולשמור על רוח טיול המחבר את התלמידים לערכי הסביבה והטבע. מועצת התלמידים בביה"ס היא גוף רב ערך ואנרגיה.

יחד עם מועצות השכבה מתקיימים ערבי הווי, הפסקות פעילות ונעשה ניסיון להפוך את בית הספר למקום שנעים לשהות בו הן בשעות הלימודים והן בשעות אחר-הצהריים. סוד ההצלחה של משפחת דרכא דנציגר טמון בתחושת הדאגה והאכפתיות של ביה"ס לתלמיד, מתוך אמונה כי הצלחתו חשובה לנו והכרחית לתלמיד עצמו.

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: ביה"ס דרכא דנציגר

מנהל בית הספר: חניתה מעוז

מזכירות ביה״ס:

04-6940345

04-6944689

הירדן 25, קריית שמונה

לאתר ביה״ס

 • 15/05/2018

  תלמידי דרכא דנצינגר רושמים עלייה משמעותית באחוזי זכאות לבגרות עם 82% זכאות כאשר בשנה שעברה…

  קרא עוד >
 • 26/01/2018

  תלמידות ממגמת התקשרות מתיכון 'דרכא-דנציגר' בקרית שמונה, הפיקו סרט על יעלה ישראל בת ה -21…

  קרא עוד >
 • 22/12/2017

  בדנצינגר הדליקו נר ראשון בטקס חגיגי. השנה הנר הוקדש לברכת רפואה שלמה לתלמיד בית הספר…

  קרא עוד >
 • 22/12/2017

  השבוע התקיים טקס הדלקת נרות של בית הספר 'דרכא-דנצינגר' בקרית-שמונה לזכר הנופלים, זו השנה הרביעית…

  קרא עוד >
 • 27/10/2017

  ראש העיר הרב ניסים מלכה: "אני מברך את תלמידי ותלמידות בית הספר דרכא-דנציגר, את המנהלת…

  קרא עוד >
 • 27/10/2017

  75% מבוגרי בית הספר 'דנציגר-דרכא' בקרית שמונה בשנת תשע"ז זכאים לתעודת בגרות מלאה – עלייה…

  קרא עוד >
 • 27/10/2017

  שכבת כיתות י', בדרכא-דנציגר קרית שמונה, זוכרת את חללי אגוז. כמיטב המוסרת, הנהוגה בבית הספר…

  קרא עוד >
 • 27/10/2017

  75% מבוגרי בית הספר זכאים לתעודת בגרות בית הספר דנציגר-דרכא רושם עלייה משמעותית במספר הזכאים…

  קרא עוד >
 • 27/03/2017

  תלמידי שכבת י' מביה"ס דרכא דנציגר, קרית שמונה מציגים תערוכה ראשונה במסגרת פרויקט "תערוכה מתחלפת" של…

  קרא עוד >
 • 06/02/2017

  דניאל לוי, תלמיד קדם עתידים – כיתת מצויינוטבע בבית צעיר דרכא דנציגר, זכה במקום השלישי…

  קרא עוד >