אולפנית דרכא, קרית שמונה

אולפנית דרכא, אולפנית קרית שמונה – מקום טוב לצמוח

אולפנית דרכא – אולפנית קרית שמונה – הוא בית ספר שש שנתי השוכן בקרית שמונה, אשר נותן מענה חינוכי לבנות הדתיות והמסורתיות בקרית שמונה והסביבה. כל מי שמעוניינת בחינוך דתי מוזמנת אלינו! האולפנית מונה כ- 180 תלמידות בכיתות ז' – י"ב, ממגוון האוכלוסייה בקרית שמונה והסביבה. אולפנית קרית שמונה היא בית אמיתי לגישור. המרקם החברתי ההטרוגני הקיים בה הבא לידי ביטוי ברמה הלימודית, הדתית והסוציו-אקונומית. האווירה המקרבת והיחס האישי לכל בת, כמו גם שיתוף הבנות בהובלה ובמנהיגות כל אלה נותנות לבנות מקום שמלא ברוח של שמחה, עשייה, רוח אמיתית של בית, משפחה ומקום טוב לצמוח בו.

בנות האולפנית פועלות בתחומים רבים:

בתחום העשייה – אחריות על פעילויות התנדבותיות רבות בקרית שמונה ובסביבה: בתי קשישים, בית ספר לחינוך מיוחד, בית תמחוי וכו'.
בתחום הלימודי – הבנות מסיימות עם תעודות בגרות מצוינות, (מעל 80% בממוצע ב- 3 השנים האחרונות ומעל 95% בתש"ע) בשנים שעברו היו בנות מהאולפנית שקבלו מכתב ממשרד החינוך על היותן "בוגרות מצטיינות".
בתחום החברתי – צוות החינוך החברתי בשיתוף הבנות יוצר פעילויות נרחבות סביב נושאים שנתיים. הפעילויות כוללות מסעות, טיולים, שיחות, סמינריונים וכו' עם דגש רב על המשפחתיות ותחושת ה"ביחד".

בשנת תשע"ב זכינו בפרס החינוך הדתי הארצי. פרס החינוך הדתי הארצי ניתן לאולפנית דרכא- אולפנית קרית שמונה – על מכלול הפעילות החינוכית, הלימודית, הערכית והקהילתית – לאחר עיון מדוקדק על מכלול ההישגים הלימודיים המצוינים והפעילויות שנערכות בה ולאחר ביקור של ועדת בדיקה מקצועית.

בשנים האחרונות, אולפנית קרית שמונה עוברת שינוי "מבית חינוך למקום", מתוך כוונה להעצים את התלמידות, לחנכן למנהיגות ולהפכן לגורם מרכזי בקבלת ההחלטות בנושאי ניהול בית הספר.

מה זה "מקום"?

"מקום" הוא פתח בין כל באות האולפנית לשותפות עם הקב"ה.
הרעיון המרכזי הוא לשנות את התפיסה המחנכת הקונבנציונאלית של המורה ולתת מקום לבנות בתהליך החינוכי. כשהמורה "ממלא מקום" – מישהו אחר לא עושה משהו אחר. לעומת זאת, אם המורה מפנה מקום באופן פעיל: סקרן, מצפה, פתוח, נמצא – הוא יוצר מקום. המקום שאליו אנו רוצים להגיע נותן לתלמידות מרחב יצירה לפעילותן, ליוזמתן, למחשבותיהן מתוך הבנה שתפקידנו הוא לאפשר לבנות למצוא את מקומן, לגדל ולהצמיח חיים.

חזון אולפנית קרית שמונה

אולפנית דרכא, אולפנית קרית שמונה – קיימת ופועלת להנחלת דרך ארץ ושמירת מצוות כבסיס לסביבה חינוכית, מתוך הפנמה ואחריות אישית.
בנות אולפנית קרית שמונה תהיינה יראות שמים, תהיינה גאות להיות חלק מהאולפנית, ותקיימנה מצוות מתוך הנשמה.
באולפנית קרית שמונה תשרה אווירה של התרגשות בעבודה ובהתמודדות, במשימות ובהצלחות וכל זאת, ביחד ומתוך פרגון וסיוע הדדי.
האולפנית הנה מקום המלא בבנות שמחות אשר אוהבות ללמוד ולהרחיב אופקיהן, מקום מגרה ומסקרן המלמד ללמידה עצמאית ומותאמת לצורכי כל הבנות, תוך מיצוי מרבי של יכולותיהן האישיות.
באולפנית קרית שמונה שוררים יחסי אמון בין הבנות למורים וקיים אמון הדדי של אלה באלה.
חזון האולפנית ברור לכל ומשפיע על צירוף בנות והמשך שהייתן והתנהגותן במקום. באי המקום נוהגים בשפה תרבותית והולמת ומתוך כבוד לזולת ושמירת ערך האדם והמסורת היהודית. עובדי אולפנית קרית שמונה הנם בעלי השקפת עולם ההולמת את רוח האולפנית.

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: אולפנית דרכא

מנהל בית הספר: חגית אלבוגן

מזכירות ביה״ס:

04-6951402

057-9556540

הנשיא 54, קריית שמונה

  • 03/03/2017

    בנות אולפנית דרכא מקרית שמונה הגיעו לשמח חולים בבית החולים זיו בצפת כחלק מאירועי חודש…

    קרא עוד >