גימנסיה דרכא, קריית מלאכי

ביה"ס התיכון גימנסיה דרכא – תיכון בקרית מלאכי – הוקם בסוף שנות ה-60 והנו המוסד החינוכי העל יסודי היחיד בעיר הנותן מענה לאוכלוסיית המגזר הממלכתי בעיר. משכך, בית הספר מחויב לתת מענה לאוכלוסייה הטרוגנית ביותר ולמגוון עצום של צרכים.
ביה"ס מונה כ-700 תלמידים מתוכם כ-80 סטודנטים מהאזור הלומדים במכללה. וישנם כ-100 מורים ואנשי צוות. בביה"ס יש 27 כיתות, כ-4 כיתות בכל שכבה. בחטיבה העליונה, למרות מספר התלמידים הקטן המקשה על פתיחת מגוון של מגמות, ביה"ס מציע מגמות יוקרתיות: פיזיקה, אלקטרוניקה מחשבים, תעשייה וניהול, תקשורת, מנהל וחשמל. חשוב לנו שכל תלמיד יצא מביה"ס עם הכלים להם הוא זקוק .

בתחום ביה"ס התיכון גימנסיה דרכא – תיכון בקרית מלאכי – פועלים, מרכז מדעים אשכול פיס המשרת את תלמידי העיר בכלל ותלמידי ביה"ס בפרט וכן מכללה המתמחה במקצועות האלקטרוניקה והחשמל.

תפקידו העיקרי של ביה"ס הוא להוות עוגן יציב עבור תלמידנו בית חינוך- ערכים ופדגוגיה. ביה"ס שם דגש על החינוך לערכים לאומיים, יהודיים ואנושיים. בד בבד עם שימת דגש על קידום הישגים וצמצום פערים.

בתיכון גימנסיה דרכא – תיכון בקרית מלאכי – מופעלות הן בחט"ב והן בחט"ע תכניות נרחבות של סיוע לתלמידים מתקשים מחד וקידום מצטיינים מאידך. בהתאם לרוח זו ביה"ס מוביל מצוינות בהתאם ליכולתו האישית של כל תלמיד.

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: גימנסיה דרכא

מנהל בית הספר: מיכל חזן

מזכירות ביה״ס:

08-6993542

ספרא 37, קריית מלאכי

 • 31/01/2018

  קרית מלאכי רושמת עליה במספר המתגייסים בשנת 2017 . בשנים האחרונות נערי קרית מלאכי מקבלים…

  קרא עוד >
 • 03/01/2017

  גם בגמנסיה דרכא קרית מלאכי מצטרפים לאתגר בובות השעווה שבוצע בחדר בריחה לימודי – הראשון…

  קרא עוד >
 • 16/10/2015

  תלמידים ובוגרי ביה״ס דרכא קרית מלאכי נרתמו להקמת קיר חזית הגימנסיה ולשיקומו בפרויקט אקולוגי שנערך תוך כדי שיתוף…

  קרא עוד >