ביה"ס ע"ש איינשטיין, כפר הנוער בן שמן

בבית הספר התיכון בבן שמן, שנמצא בכפר הנוער בן שמן, מאמינים כי אדם טוב ומסופק הינו אדם הבוחר לחיות חיים מלאים ומשמעותיים המתבססים על יחסי גומלין ראויים ובעלי משמעות. כבית חינוך הקרוי על שמו של פרופסור אלברט איינשטיין אימצנו מחדש את הגדרתו למהות החינוך: "מטרת החינוך צריכה להיות פרטים המצטיינים בעצמאות, במחשבה ובמעשה ואשר יחד עם זאת יראו בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית" (אלברט אינשטיין)

כצוות מקצועי ובעל ניסיון מצטבר בחינוך בכפר הנוער בכלל, ובכפר הנוער בפרט, אנו מבינים את הייחוד של כל תלמיד ותלמידה שלנו ועל כן המוטו לפיו אנו עובדים שעה שעה יום יום הינו מימוש עצמי. עקרון זה בא לידי ביטוי ביחס אישי לפי הנתונים של הפרט כאשר המטרה היא כמו בחיים: להתקדם, ללמוד מיומנויות, לרכוש דרכי והרגלי עבודה ותמיד להשתפר.

מספרים על קבצן שקיבל שקל וקנה במחצית אחת לחם ובשניה פרח, כאשר שאלו אותו לפשר מעשהו ענה: "הלחם זה כדי לחיות, הפרח זה כדי שיהיה בשביל מה".

אנחנו משתדלים להעניק לילדינו את התנאים הטובים ביותר כדי לאפשר למידה משמעותית, מקדמת ומהנה! התלמידים לומדים בכיתות בנות 25-30 תלמידים ובמעבדות חדישות ומשוכללות, בסביבה פתוחה רצופה במרחבי דשא, כיאה לכפר הנוער בן שמן.

בכפר הנוער בן שמן מתקיימת פעילות לאחר שעות הלימודים – הניסיון החינוכי מצביע, כי חניכים המעורבים בפעילויות העשרה, מפתחים את הביטחון העצמי שלהם, בעלי פחות בעיות התנהגות, מוערכים יותר על ידי חבריהם, ובאמצעות החוגים מוצאים תחומי עניין דומים עם חבריהם.

בבית הספר ניתן יחס אישי תוך חגיגות משפחתיות של ציוני דרך כמו סיום מחצית, חגים ומועדים, יום הולדת וקבלת תעודת הצטיינות אנו מלוים את ילדינו בדרך להצלחה. לצד "הלחם": הלימודים, התגבור האישי והלווי הפדגוגי מקבלים תלמידנו את "הפרח" : פעילות חינוכית וחברתית ענפה המעניקה לתלמידים העשרה והעצמה אישית.

מקוים שתזכו להגיע ולקחת חלק במפעל המופלא הזה שנקרא משפחת כפר הנוער בן שמן, ברגע שזה יקרה אין לנו ספק שתצליחו ותהנו!

חזרה לבתי הספר

פרטי קשר: כפר הנוער בן שמן

מנהל בית הספר: אושרה אלפסי

מזכירות ביה״ס:

08-9777121

08-9777123

בן שמן, 7311200

לאתר ביה״ס